22 350 77 07
kontakt@anchemplus.pl

Nowości na marzec w Anchem Plus

Metanizer (CH4izer)

Metanizer to prosty, sprawdzony sposób katalitycznego przekształcania CO i CO2 w metan (CH4), który można następnie wykrywać na bardzo niskich poziomach (ppb) przy użyciu ekonomicznej metody analizy GC-FID.

Próbka gazu jest rozdzielana na kolumnie analitycznej. Następnie, po wymyciu próbki z kolumny, jest ona przepuszczana przez gorący katalizator niklowy w obecności wodoru, gdzie zachodzą główne reakcje redukcji CO i CO2 do CH4. Konwersja jest najbardziej wydajna w temperaturze 380°C, dlatego rurka z katalizatorem znajduje się w ogrzewanej, izolowanej komorze, która utrzymuje stałą temperaturę.

Metanizer firmy Restek jest mniej kłopotliwy niż inne modele i został zaprojektowany z myślą o łatwej instalacji i szybkiej wymianie rurki katalizatora, dzięki czemu użytkownik poświęca więcej czasu na analizę próbek, a mniej na konserwację.

Opracowano nowoczesne, łatwe w obsłudze metanizatory dla większości GC-FID firmy Agilent i GC-FID firmy Thermo Trace 1300/1310, które można połączyć z dowolną kolumną analityczną, dzięki czemu można wykorzystać je do szerokiego zakresu analiz.

System ekstrakcji próżniowej płytek 96- dołkowych Resprep VM-96

Stworzony przez firmę Restek wytrzymały, wykonany ze stali nierdzewnej i aluminium korpus pozostaje na miejscu i nie przesuwa się jak w przypadku lżejszych modeli.  Pierścień uszczelniający i uszczelki są odporne na uszkodzenia spowodowane rozpuszczalnikami i zapewniają szczelność przez długi czas. Precyzyjnie wykonane części montuje się szybko i łatwo, zapewniając idealne dopasowanie płytki do rozdziału i płyty zbiorczej.

Zestaw Resprep VM-96 wyposażony jest w precyzyjny adapter wysokości i pięć podkładek regulacyjnych o różnych grubościach umożliwiają łatwą i dokładną konfigurację. Pozwala to na korzystanie z płytek dowolnego producenta.