Filtry strzykawkowe
Firma Anchem Plus posiada w swojej ofercie szeroką gamę filtrów strzykawkowych różnych producentów. Oferujemy filtry strzykawkowe firm Macherey-Nagel, Restek, Thermo Scientific oraz La-Pha-Pack.
Filtr strzykawkowe posiadają szeroki zakres zastosowania. Stosuje się je do analizy i badań laboratoriów w trakcie filtracji próbek gazów, cieczy i powietrza w procesie ich jak również do dalszych analiz np. chromatograficznych. Ponadto filtry strzykawkowe używane są do przygotowania rozpuszczalników i ich filtracji tj.:
- przygotowanie/filtracja próbek HPLC, UHPLC, GC
- przygotowanie/filtracja próbek biologicznych
- filtracja sterylna
- filtracja gazów
- filtracja w analizie śladowej metali
- separacja/filtracja cząstek stałych w próbkach
- filtracja powietrza
- filtracja wody i produktów agresywnych
- filtry w chromatografii jonowej
- filtracja roztworów koloidalnych

Potrzebujesz pomocy lub szczegółów oferty filtrów strzykawkowych?
Filtry strzykawkowe oferowane przez firmę Anchem Plus łączy najwyższa jakość i atrakcyjne ceny, które sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze filtrów strzykawkowych, zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy i zaproponujemy indywidualną ofertę!
Czym są filtry strzykawkowe?
Filtry strzykawkowe to jednorazowe przyrządy membranowe stosowane do usuwania cząstek stałych z próbek cieczy o małych objętościach.
Jak używać filtrów strzykawkowych?
Po wybraniu odpowiedniego filtra strzykawkowego i strzykawki dla naszej próbki, należy pobrać próbkę do strzykawki i zamocować filtr strzykawkowy do końca strzykawki. Strzykawkę należy trzymać do góry końcówką z filtrem i „dopełnić” próbką przeciskając parę kropel przez filtr. Następnie należy umieścić końcówkę filtra strzykawkowego nad odbieralnikiem i przepchnąć próbkę przez filtr strzykawkowy wykorzystując delikatne podciśnienie. Aby maksymalnie opróżnić filtr strzykawkowy z próbki należy zdjąć filtr ze strzykawki i wciągnąć do niej powietrze. Następnie należy ponownie założyć filtr strzykawkowy na końcówkę strzykawki i wcisnąć tłok, aby przepchnąć część powietrza przez filtr.
Przy zastosowaniu filtrów strzykawkowych przy filtracji powietrza, gazów i roztworów, tam gdzie nam zależy na otrzymaniu całkowicie klarownego przesączu, jednakże nie zależy na nam innych zanieczyszczeniach osadzonych na membranie filtra strzykawkowego.
Membrany filtrów strzykawkowych posiadają szeroki zakres. Różnią się od siebie różnymi średnicami, wielkościami porów co umożliwia dostosowanie odpowiedniego filtra do indywidualnych potrzeb. Membrany które znajdują się w obudowach wykonane z różnych materiałów, np. Nylon, PTFE, PVDF, CA i PES, MCE, regenerowana celuloza lub estry celulozy, produkty szklane (membrany z włókien szklanych lub membrany z włókien kwarcowych) itd. Filtry i sączki membranowe używane są do cząstek zanieczyszczeń do badań mikroskopowych.
Filtry strzykawkowe zakłada się na końcówkę strzykawki również stosuje się w urządzeniach laboratoryjnych takich jak mierniki gazów. Filtry strzykawkowe są o różnią się końcówkami: lock i luer.
Oferujemy szeroką gamę filtrów strzykawkowych różnych producentów. W naszej ofercie znajdują się filtry Macherey-Nagel, Restek, Thermo Scientific oraz La-Pha-Pack.
Stosowanie filtrów strzykawkowych ma pozytywny wpływ na:
- zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
- polepszenie powtarzalności wyników badań i jakości analiz laboratoryjnych
- zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
Nasze filtry strzykawkowe łączy najwyższa jakość oraz atrakcyjne ceny które sprawiają, że każdy znajdzie interesujący go produkt. W ciągłej sprzedaży oferujemy również inne produkty, sprzęt i aparaturę laboratoryjną.